Newsy

Finał z rewersem na Torze Toruń
Track Day Trophy

Dodane: 05.11.2023

11 listopada w toruńskim MotoParku odbędzie się kolejna edycja Święta Mocy, a w jej ramach ostatnia tegoroczna runda ogólnopolskich cykli torowych Track Day Trophy, Honda Trophy i Miata Trophy. Uczestnicy tych serii po raz pierwszy pojadą w obu kierunkach.
Pilotażowe zawody Track Day Trophy odbyły się w listopadzie 2019 roku. Kilka miesięcy później ruszył pełnoprawny cykl, którego końca właśnie dobiega czwarty sezon. Ostatnie zawody tegorocznej serii TDT odbędą się w 11 listopada na torze w Toruniu. Będą im towarzyszyły finałowe zawody dodatkowych pucharów Honda Trophy i Miata Trophy.
Nowością ostatnich tegorocznych zawodów „Trophy” będą sesje w obu kierunkach. Odsunięcie metalowych barier od asfaltowej nitki toru umożliwia dodanie dodatkowych band z opon i tym samym bezpieczne przeprowadzenie prób sportowych z kierunkiem jazdy również prawo, a nie tylko jak dotychczas w lewo. Z tej możliwości postanowiła skorzystać też grupa Motorsport Trophy i począwszy od 11 listopada na zawodach tej organizacji, odbywających się w Toruniu, będzie pojawiał się również rewers.
  • W przyszłorocznym sezonie czeka nas sporo poważnych zmian, jedną z nich jest właśnie stałe wprowadzenie rewersu na tym torze – podkreśla Tomasz Niejadlik, szef ekipy Motorsport Trophy. - To powinno znacząco urozmaić i uatrakcyjnić rywalizację w Toruniu.
O punkty w ramach dodatkowych cykli po raz ostatni w tym sezonie będą walczyli kierowcy Hond i Mazd MX-5. Będzie to szósta tegoroczna runda Honda Trophy i trzecia reaktywowanej we wrześniu serii Miata Tophy. W HT rywalizacja odbywa się w ramach trzech klas, w MT – póki co w jednej, choć organizatorzy przyznają, że w przypadku wyższej frekwencji w kolejnych latach jest możliwe wprowadzenie dodatkowych podziałów.
Zawody odbywają się w ramach kolejnej edycji Święta Mocy, czyli motoryzacyjnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Będzie im towarzyszył również Spot Zajawkowiczów, czyli otwarte spotkanie różnych grup pasjonatów.
Po wydarzeniu odbędzie się oficjalne zakończenie tegorocznych serii „Trophy”, także cyklu Time Attack Trophy, którego ostatnia runda odbyła się w październiku. W trakcie uroczystego podsumowania najlepsi zawodnicy sezonu odbiorą trofea i nagrody.
Zapisy na sobotnie zawody dobiegają końca. Jeszcze można dołączyć do grona startujących! Limit na tę imprezę wynosi 70 uczestników. Więcej na temat tej RUNDY i REJESTRACJI na FANPAGE'U oraz w WYDARZENIU na FB.

Tekst: Motorsport Trophy
Fot.: Julia Truszczyńska

Reklama
Reklama
Reklama