Newsy

Piernikowa Barbórka po raz czwarty
IV Toruńska Barbórka

Dodane: 20.11.2023

10 grudnia odbędzie się kolejna edycja Toruńskiej Barbórki. Po raz pierwszy odbędzie się ona w postaci superoesu torowo-ulicznego, łączącego Tor Toruń i MotoPark ze stadionem żużlowym Motoarena!
W grudniu mimo niemalże zimowej pory w Grodzie Kopernika zrobi się naprawdę gorąco. Organizacja Motorsport Trophy, specjalizująca się głównie w organizacji cykli torowych, przygotowuje swoje ostatnie tegoroczne zawody, które odbędą się w nieco bardziej rajdowej formule. Uczestnicy imprezy zmierzą się z bardzo ciekawą, 2,5-kilometrową trasą superoesu, którą tego dnia pokonają co najmniej kilkukrotnie. Będzie ona rozpoczynała się od pętli na Torze Toruń, a następnie przebiegała przez główną płytę MotoParku, na której znajdzie się kilka elementów technicznych, drogę wyjazdową z obiektu, asfaltowy łącznik w pobliskim lasku, kilkusetmetrowy odcinek ulicy Łukasiewicza z zapleczem stadionu żużlowego Motoarena. Nawierzchnia wyłącznie asfaltowa i betonowa.
Czasy wszystkich pokonywanych przez każdego zawodnika prób będą sumowały się. Startujący będą rywalizowali o trofea w czterech klasach i klasyfikacji generalnej.
Rejestracja uczestników dobiega końca, jest prowadzona do środy, 22 listopada. Startować można zarówno jednoosobowo, jak i w dwuosobowych załogach. Zawodnicy mogą startować dowolnymi autami, zarówno dopuszczonymi do ruchu ulicznego, jak przygotowanymi do sportu, które tych wymogów nie spełniają. W tym drugim przypadku samochody muszą spełniać szereg kryteriów związanych z bezpieczeństwem. Organizatorzy planują przyjęcie maksymalnie 60 kierowców.

WSTĘPNY HARMONOGRAM CZASOWY WYDARZENIA
Niedziela, 10 grudnia 2023r.
06.55 – otwarcie parku maszyn
07.15 – otwarcie biura zawodów, awizacja uczestników
09.00 – briefing dla zawodników (obowiązkowy!)
09.30 – początek przejazdów zapoznawczych
10.15 – 15.30 – próby sportowe z pomiarem czasu
16.15 – dekoracja zwycięzców, oficjalnie podsumowanie i zakończenie zawodów oraz sezonu 2023
Więcej informacji na temat 4. Toruńskiej Barbórki, w tym schemat trasy i zasady rejestracji znaleźć można na FB MOTORSPORT TROPHY i w WYDARZENIU.

(inf. pras.)
Tekst: Motorsport Trophy
Fot.: Julia Truszczyńska/MotorsportTrophy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama