Siescigam.pl

Newsy

Wywalczone tytuły Rallycross na Autodromie Słomczyn

Dodane: 22.10.2016

DSC 13DSC 14


W miniony weekend na Autodromie Słomczyn odbyły się finałowe rundy zawodów Rallycross. Kibice mogli emocjonować się rywalizacją o tytuły w Mistrzostwach Polski, Pucharze Polski OPONEO i Mistrzostwach Okręgu Warszawskiego. A kibice którzy nie mogli przyjechać na tor, mogli oglądać przebieg wszystkich kwalifikacji i finałów na żywo na stronie Autodromu Słomczyn przez live stream.


Słomczyn dotychczas słynął z zawodów Rallycross. Powrót tej konkurencji na nowy Autodrom kontynuuje ta piękną tradycję. Zupełnie nowa konfiguracja bardzo spodobała się zawodnikom. Okazji do nacieszenia się nowym obiektem było sporo, bo rozegrano dwie eliminacje przez całą sobotę i niedzielę.


W Mistrzostwach Polski podwójny sukces zaliczył Tomasz Kuchar startujący w Subaru Impreza. Tymi zwycięstwami przypieczętował tytuł Mistrza Polski. Paweł Hankiewicz (Ak-Rzemieślnik) obronił pozycję Wicemistrza Polski, Mikołaj Otto robił co mógł, ale w klasyfikacji sezonu zabrakło kilku punktów do rywala. Drugie miejsce w Słomczynie wywalczył Marcin Gagacki.

 

DSC 15


Alan Wiśniewski to Mistrz Polski w SuperNationals. Kierowca biało-niebieskiego Saxo zaliczył jedno zwycięstwo i jedno drugie miejsce co dało mu pewne zwycięstwo w sezonie. O drugą pozycję walczyli kierowcy BMW czyli Łukasz Zoll i Paweł Melon. Drugim kierowcą sezonu został Paweł Melon przed Łukaszem Zollem. Cała generalka została zajęta przez kierowców Ak-Rzemieślnik. Najlepszym kierowcą sezonu w Seicento Cup został Łukasz Grzybowski (Ak-Rzemieślnik) co potwierdził wygrywając obydwa dni w Słomczynie.


W Pucharze Polski OPONEO wspaniałą formę potwierdził Igor Sokulski (Ak-Rzemieślnik). W klasie 126p zaliczył komplet zwycięstw w Słomczynie i wygrał sezon. Drugim kierowcą sezonu został Cezary Dybich przed Krzysztofem Starkowiczem. Najlepsza trójka klasy Seicento w Pucharze Polski Oponeo to Mateusz Siłakowski, Piotr Budzyński i Adrian Meller. Klasa BMW E36 została zdominowana przez kierowców okręgu Bydgoskiego w składzie Dawid Struensee, Przemysław Wójcicki i Piotr Olszewski. Grzegorz Łazarewicz wygrał klasę SuperNational przed Wojciechem Maciejewskim i Dizlem.


Mimo trudnych warunków pogodowych organizatorzy, czyli: Automobilklub Rzemieślnik oraz Oponeo Motorsport przy współpracy z Automobilklubem Kujawsko-Pomorskim oraz LKT Wyczół Gościeradz przy ogromnym zaangażowaniu i poświęceniu wszystkich obsług zorganizowali niezwykle udane, inauguracyjne zawody na nowym Autodromie Słomczyn.