Siescigam.pl

Newsy

Światowa Gymkhana GRiD 2019 już 7 września w Warszawie

Dodane: 28.08.2019

Palona guma, adrenalina i ekscytujące dźwięki potężnych silników – już 7 września w PTAK Warsaw Expo odbędą się światowe finały Gymkhana GRiD 2019. Na najbardziej zaawansowanym technicznie do tej pory torze zmierzy się aż 64 kierowców z całego świata. Wśród nich znajdą się m.in. Norweg Petter Solberg oraz Polak Bartosz Ostałowski – niesamowici kierowcy i drifterzy oraz ambasadorzy marki Castrol EDGE. 

Wyścigi Gymkhana GRiD zawładnęły światem motorsportu już od inauguracyjnych zawodów w Irwindale w Kalifornii w 2010 roku. To połączenie autocrossu, driftu i ścigania się na czas, gdzie kierowcy walczą o wygraną zarówno między sobą, jak i z czasem. Tor zawodów zostanie zbudowany na ogromnym parkingu okalającym PTAK Warsaw Expo.  Petter Solberg to jedna z największych gwiazd Gymkhana. W czasie swojej kariery sportowej zdobył wiele trofeów. Wśród najważniejszych z nich znalazły się rajdowe mistrzostwo świata World Rally Championship w 2003 oraz dwa tytuły mistrza świata FIA World Rallycross Championship. Do tej pory Solberg raz wygrał i dwa razy zdobył drugie miejsce podczas zawodów Gymkhana. Solberg jest wieloletnim ambasadorem marki Castrol EDGE. Jego życie znakomicie wpisuje się w motto marki: „Live on the edge” – zawsze stawiał sobie ambitne cele i realizował swoje marzenia dzięki rodzinej pasji i ciężkiej pracy. „Oleje Castrol pamiętam od najmłodszych lat” – wspomina Solberg. „Do tej pory przypomina mi się ich zapach w warsztacie moich rodziców. Dobór właściwego oleju jest w tych czasach jeszcze istotniejszy niż wtedy. To niezwykle ważne, jak radzi sobie z tarciem w silniku. Dlatego obecnie używam oleju Castrol EDGE, który jest niezawodny w każdych warunkach” – mówi Petter Solberg.Wśród zaproszonych gości nie może również zabraknąć jednego z najsłynniejszych polskich drifterów – Bartosza Ostałowskiego, który samochodami kieruje za pomocą stopy. To konsekwencja wypadku motocyklowego, który nie powstrzymał go jednak przed realizacją marzeń o zostaniu profesjonalnym kierowcą.
O tym, że Bartosz Ostałowski na drifcie zna się jak mało kto, przekonać się mógł Nico Hulkenberg, znany kierowca Formuły 1. Kilka lat temu Hulkenberg wraz z Castrol EDGE postawili Bartoszowi wyzwanie – drift pomiędzy bezcennymi bolidami F1 zespołu Renault. Polski drifter zaprezentował swoje umiejętności precyzyjnie szarżując Nissanem Skyline R34 pomiędzy odpowiednio rozstawionymi bolidami F1 – bez dotknięcia któregokolwiek. Wszystko to w zostało uwiecznione na filmie „Stronger under pressure”, który można obejrzeć na oficjalnym kanale Bartka Ostałowskiego: https://youtu.be/dSfhrmkz5dY Nazwa filmu nawiązuje do zawartej w Castrol EDGE technologii Fluid TITANIUM, która zmienia swoją strukturę molekularną na stałą pod dużym naciskiem, minimalizując w ten sposób tarcie oraz poprawiając osiągi silnika.  

Obu ambasadorów marki Castrol EDGE będzie można oglądać na torze Gymkhana GRiD 2019 już na początku września. Fani motorsportu powinni się spieszyć z zakupem wejściówek. Można je nabyć za pośrednictwem strony: https://www.biletynatargi.com/pl/187-motorsport-expo-gymkhana-grid Ci którzy nie będą mogli osobiście wziąć udziału w Gymkhana GRiD 2019, będą mogli oglądać przebieg zawodów za pośrednictwem transmisji online.  

Castrol należy do największych na świecie producentów olejów silnikowych i środków smarnych. Firma jest liderem w obszarze innowacyjnych technologii, które pomogły realizować marzenia pionierów w dziedzinie motoryzacji. Integralną częścią strategii biznesowej firmy Castrol jest partnerstwo z koncernami samochodowymi, pozwalające na opracowywanie olejów i środków smarnych, dzięki którym możliwe jest bicie rekordów na lądzie, w powietrzu, w wodzie i przestrzeni kosmicznej od ponad 100 lat. 
Castrol należy do Grupy BP i służy klientom z branży motoryzacyjnej, produkcyjnej, morskiej i energetycznej. Produkty firmy Castrol cenione są za innowacyjność i wytrzymałość, które marka zawdzięcza wysokiej jakości i zaawansowanej technologii.Więcej informacji pod adresem www.castrol.com

Zdjęcia Pettera Solberga wykorzystane dzięki uprzejmości Monster Energy.