Publikacje

Strefa Pit Bike na Warsaw Motorcycle Show

Dodane: 28.02.2020

Warsaw Motorcycle Show dla całych rodzin. Strefa Pit Bike Zaprasza! Po raz drugi na Warsaw Motorcycle Show jedna z największych stref targowych zostanie oddana w ręce najmłodszych zawodników motocyklowych. W strefie Pit Bike nie zabraknie atrakcji dla całych rodzin.
Główną atrakcją będą darmowe jazdy testowe na motocyklach elektrycznych, zarówno dla kilkulatków, jak i nieco starszych fanów dwóch kółek (3-10 lat). Strefa jazd zostanie zorganizowana pod dachem Ptak Expo, zatem niezależnie od pogody. Dyżury będą tam pełnić szkółki i trenerzy, którzy pozwolą bezpiecznie postawić pierwsze kroki na minimotocyklach. Rozkład dyżurów prezentujemy poniżej.

Ale jazdy to nie wszystko. Na strefie Pit Bike będą konkursy wiedzy o pit bike, artystyczna strefa atrakcji dla dzieci, wywiady z zawodnikami. Pojawią się zarówno młode gwiazdy pit bike, którzy opowiedzą o swoich planach, ich rodzice którzy przybliżą funkcjonowanie rodzin w świecie zawodów, czy gwiazdy motorsportu. W panelu wyścigowym pojawi się trener i zawodnik mistrzostw świata w wyścigach długodystansowych, Marek Szopek, czy Daniel Blin, który karierę rozpoczął na pit bike, a właśnie podpisał kontrakt na kolejny sezon w mistrzostwach świata SuperSport300 oraz aktualny mistrz Polski Supersport300: Mateusz Hulewicz. Targi przypadają w Dzień Kobiet, nie zabraknie więc także zawodniczek pit bike, na miejscu będą: Dominika 333 Orlik, Joanna Miller, Monika Jaworska, Zwykła Dziewczynka, Tosia Rogalska czy Julka Jantarska. Poza zawodnikami startującymi na asfalcie, pojawią się też zawodnicy off-road. Będą tak znane nazwiska, jak Karol Kruszyński, czy Tomek Wysocki, jak i młode talenty motocrossu: Piotr Kajrys i Dawid Zaremba.Do dyspozycji odwiedzających będą szkółki z całej Polski: Katanka Young Team, 3MM Racing, SIL Academy, Fabryka Mistrzów, SIL Academy, moto-Mucha, Motocyklon, ale i teamy zawodnicze. Dowiecie się jak wyglądają zawody, jak się do nich przygotować, zapytać rodziców zaprawionych w bojach o bezpieczeństwo i szczegóły dyscypliny.

Minimotocykle pit bike to najmłodsza dyscyplina motorsportu pod skrzydłami Polskiego Związku Motorowego. Licencjonowani zawodnicy od 8.roku życia rywalizują w dwóch odmianach: off-roadowej i na asfalcie (SM). Rozgrywany od dwóch lat Puchar Polski Pit Bike SM to okazała się sukcesem nie tylko frekwencyjnym, ale i łączącym różne środowiska motocyklowe. Na torach całego kraju ścigały się nie tylko dzieci, ale i zawodowcy, których na co dzień znany z innych odmian motorsportu: wyścigów motocyklowych, motocrossu, enduro, supermoto. Pit Bike w naszym kraju stały się technicznym poligonem, gdzie można przygotowywać się do startów we wszystkich innych dyscyplinach. Efektem tego sukcesu jest kolejny krok i zaplanowane już na 2020 rok Mistrzostwa Polski Pit Bike.


Harmonogram Sceny na Strefi Pit Bike

Piątek 6 marca 2020
15:50 premiera marek minimotocykli na sezon 2020

Sobota 7 marca 2020
11:00 O dyscyplinie pit bike. Organizatorzy zawodów i zawodnicy opowiedzą o dyscyplinie pit bike
12:00 Podpisanie umowy partnerskiej z kanałem Motowizja na sezon 2020
13:00 Plany czołowych zawodników młodego pokolenia Pucharu Pit Bike SM na sezon 2020
14:00 Konkurs wiedzy o pit bike dla publiczności oraz spotkanie dla rodziców: Jak bezpiecznie zacząć przygodę z minimotocyklami.
15:00 Panel www.PitBike24.pl Rodzice- wyzwania i korzyści. Dlaczego warto całą rodziną wejść w świat pit bike.
16:00 Panel www.PitBike24.pl: Konkurs wiedzy o pit bike dla publiczności.

Niedziela 8 marca
10:30 DZIEŃ KOBIET: m.in. Joanna Miller, Dominika Orlik, Monika Jaworska, Magdalena Stankiewicz, Tosia Rogalska, Zuzia Lewandowska, Julka Jantarska.
11:30 Nie tylko pit bike! Zawodnicy wyścigów motocyklowych i ich świat pit bike: Marek Szkopek, zawodnik mistrzostw świata w wyścigach długodystansowych, Daniel Blin, zawodnik mistrzostw świata Supersport300, Mateusz Hulewicz mistrz Polski Superport300
13:30 Spotkanie z gośćmi - zawodnicy off-road: Piotr Kajrys, Dawid Zaremba, Tomek Wysocki, Karol Kruszyński
13:55 SCENA GŁÓWNA - o dyscyplinie pit bike z Olkiem Ostrowskim (MOTOWIZJA)
16:00 Sezon 2020, spotkanie dla zawodników
17:00 Konkurs wiedzy o pit bike dla publiczności

Harmonogram bezpłatnych jazd
Dla dzieci w wieku 3-10 lat

Sobota 7 marca 2020
Godz. 10:00 - 12:00 KATANKA YOUNG TEAM
Godz. 12:00 - 14:00 MOTO-MUCHA & TOMEK WYSOCKI JAWORZNO
Godz. 14:00-16:00 MOTOCYKLON GNIEZNO
Godz. 16:00-18:00 SIL ACADEMY WARSZAWA

Niedziela 8 marca 2020
Godz. 10:00 - 12:00 FABRYKA MISTRZÓW WARSZAWA
Godz. 12:00 - 14:00 MAREK SZKOPEK, TRENER MX OTOPIT TORUŃ
Godz. 14:00-16:00 KAROL KRUSZYŃSKI, TRENER MX OTOPIT TORUŃ
Godz. 16:00-18:00 3MM RACING ACADEMYDzieci biorące udział w jazdach muszą na plac stawić się z opiekunem.
Wszystkie potrzebne akcesoria będą udostępniane nieodpłatnie na miejscu.

Reklama
Reklama