Newsy

Rafał Kwiatkowski i Kamil Kozdroń będą walczyć na trasach Rajdu Polski!

Dodane: 17.05.2023

Załoga Valvoline Rally Team w składzie Rafał Kwiatkowski i Kamil Kozdroń w piątek rozpocznie rywalizację w drugiej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, którą będzie ORLEN 79. Rajd Polski. Dla kierowcy z Krakowa i jego pilota to również okazja do sprawdzenia się wśród najszybszych zawodników w Europie, gdyż rozgrywana na Mazurach impreza tradycyjnie już będzie kolejną z rund Rajdowych Mistrzostw Europy.

W najbliższy piątek Rafał Kwiatkowski i Kamil Kozdroń przystąpią do walki w Rajdzie Polski, który będzie dla załogi Valvoline Rally Team drugą tegoroczną rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W swoim pierwszym wspólnym występie w krajowym czempionacie, którym był 51. Rajd Świdnicki, polski duet zajął dziewiąte miejsce, zdobywając pierwsze punkty do klasyfikacji generalnej mistrzostw. Przed Rafałem i Kamilem niezwykle wymagające zadanie, gdyż na mazurskich, szutrowych trasach zawodów zmierzą się z najszybszymi kierowcami Europy.

– Pierwsze koty za płoty, tak podsumowałbym nasz występ w Rajdzie Świdnickim. Był to nie tylko nasz pierwszy wspólny start z Kamilem, ale także ważny sprawdzian w Škodzie Fabii Rally2 evo, którą będziemy rywalizować w trakcie tego sezonu. Teraz czas na nasz debiut w tym samochodzie na nawierzchni szutrowej, która ma zupełnie inną specyfikę niż asfalt, po którym do tej pory jeździliśmy. Rajd Polski to naprawdę wymagająca impreza, do której skrzętne przygotowania rozpoczęliśmy niemal zaraz po przekroczeniu linii mety w Świdnicy. Niestety nie wszystko poszło po naszej myśli i z przyczyn niezależnych od nas musieliśmy zrezygnować z treningowego startu na Litwie. Dla mnie będzie to dopiero trzeci rajd szutrowy w karierze, więc podchodzę do niego z dużą rezerwą. Pewne doświadczenie na tych trasach zdobyłem przed rokiem i mam nadzieję, że teraz w jakimś stopniu to zaprocentuje – mówi Rafał Kwiatkowski, kierowca Valvoline Rally Team.

W zeszłym roku Kwiatkowski zadebiutował w Rajdzie Polski, jadąc Subaru Imprezą STi R4. W swojej klasie NAT2, którą wgrał na koniec sezonu, był drugi, a w klasyfikacji generalnej uplasował się na czternastym miejscu.Starty Rafała Kwiatkowskiego i Valvoline Rally Team wspierają sponsor główny Valvoline oraz VD Valvoline Dystrybutor, DNA Design & Art i GB pro.

Kalendarz RSMP 2023:
21-23 kwietnia: Rajd Świdnicki (asfalt) - ZAKOŃCZONA
19-21 maja: ORLEN 79. Rajd Polski (szuter) – runda FIA ERC
1-3 czerwca: 42. Rajd Podlaski (szuter)
6-8 lipca: Valvoline Rajd Małopolski (asfalt)
10-12 sierpnia: 32. Rajd Rzeszowski (asfalt) – runda FIA ERT
8-10 września: Rajd Śląska (asfalt) – runda FIA ERT
29 września-1 października: 68. Rajd Wisły (asfalt)

RSMP 2023 – punktacja po 51. Rajdzie Świdnickim (runda 1/7):
1. Grzyb/Binięda 32 pkt
2. Płachytka/Gerber 29 pkt
3. Sesks/Francis 25 pkt
4. Byśkiniewicz/Siatkowski 20 pkt
5. Szeja/Szeja 20 pkt
6. Parys/Syty 15 pkt
7. Kołtun/Pleskot 13 pkt
8. Terlecki/Marczewski 11 pkt
9. Kwiatkowski/Kozdroń 9 pkt
10. Matulka/Dymurski 7 pkt
11. Tochowicz/Białowąs 5 pkt
12. Predko/Jurgała 4 pkt13. Bonder/Heller 3 pkt
14. Kowalczyk/Hryniuk 2 pkt
15. Nowak/Sadowski 1 pkt

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama