Newsy

Dwa zwycięstwa Juranda Kuśmierczyka w 1. rundzie mistrzostw Polski
WMMP

Dodane: 22.05.2023

Jurand Kuśmierczyk zdominował wyścigi klasy Superstock 600 podczas 1. rundy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski. Zawodnik ponownie reprezentujący barwy Szkopek Team wygrał z dużą przewagą oba wyścigi na Torze Poznań. Debiutujący w cyklu Jakub Belak dwukrotnie był czwarty w klasie Supersport 300.Dla Kuśmierczyka był to pierwszy start na Torze Poznań od wywalczenia w ubiegłym roku mistrzostwa Polski w barwach Szkopek Team. Już podczas pierwszej rundy pochodzący z Radomia zawodnik pokazał, że bardzo trudno będzie mu odebrać tytuł. Był zdecydowanie najlepszy w obu wyścigach. W sobotę wygrał z przewagą ponad 13 sekund, w niedzielę miał blisko 7 sekund zapasu. Więcej emocji dostarczyły wyścigi w klasie Supersport 300, w której debiutował inny z zawodników Szkopek Team - Jakub Belak. 14-latek w obu startach otarł się o podium, ale ostatecznie ukończył je na czwartych miejscach.

– Bardzo się cieszę, że Jurand wrócił do naszego zespołu. W barwach Szkopek Team zdobył swoje pierwsze mistrzostwo Polski, a teraz razem będziemy bronić tego tytułu. Gratulujemy mu obu zwycięstw w ten weekend, tym bardziej że odniósł je w bardzo dobrym stylu. Ten sukces na pewno nas uskrzydla. Starty Kuby upłynęły pod znakiem ogromnej pracy, a jej efektem było poprawienie czasu okrążenia w drugim wyścigu o ok. 1,5 sekundy – podsumował weekend Paweł Szkopek, szef Szkopek Team.

W poprzednim sezonie Kuśmierczyk zdominował rywalizację w klasie Superstock 600. W tym roku nie trenował wcześniej na Torze Poznań, więc były obawy o znalezienie odpowiedniego rytmu i tempa. Wystarczyło jednak kilka treningów, żeby Jurand wyczuł motocykl i pojechał na miarę swoich możliwości.

– Cały weekend ułożył się po mojej myśli. Wcześniej potrzebowałem wielu okrążeń, żeby się rozkręcić w Poznaniu. Teraz już drugiego dnia treningów zacząłem wykręcać przyzwoite czasy, co pozytywnie nastroiło mnie przed kwalifikacjami. Pojechałem w nich na nie do końca znanych oponach, ale zdobyłem pole position. W pierwszym wyścigu mój najgroźniejszy rywal miał upadek, więc nie musiałem walczyć o pozycję. Od początku do końca powiększałem przewagę i spokojnie dowiozłem zwycięstwo ze spokojem. W niedzielę wystartowałem trochę gorzej, ale i tak powiększałem przewagę i zrobiłem swój najlepszy czas okrążenia w tym roku na Torze Poznań. Weekend oceniam więc bardzo pozytywnie, zwłaszcza że znowu mogłem startować w zespole Szkopek Teamrelacjonuje Jurand Kuśmierczyk.

W Poznaniu zabrakło Dawida Nowaka. 14-latek broniący mistrzostwa Polski w klasie Supersport 300 został wytypowany do udziału w tegorocznej edycji Yamaha VR46 Master Camp. W ten weekend rozpoczął program szkoleniowy na motoranczu Valentino Rossiego i szlifuje umiejętności pod okiem utytułowanych trenerów i zawodników. Wraz z Jakubem Belakiem Dawid już za niespełna dwa tygodnie wystartuje w kolejnej rundzie Yamaha bLU cRU.


Reklama
Reklama
Reklama