Siescigam.pl

Newsy

3. Rajd Kwidzyński

Dodane: 20.04.2018

3. Rajd Kwidzyński 

 

DSC 0963

 

  3. Rajd Kwidzyński już za nami. 53 załogi stanęły na starcie najszybszego rajdu w regionie.

Zmagania w drugiej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Pomorza rozpoczęły się tradycyjnie od prologu na rynku w Kwidzynie. Zmieniona względem zeszłego roku trasa pozwalała na jeszcze lepszą obserwację załóg. Najszybszym zawodnikiem pierwszego oesu został Sebastian Matuszewski pilotowany przez Darię Raczkowską na pokładzie Mitsubishi Lancera. Wyprzedzili oni duet Arkadiusz Tyc/Tomasz Andrzejewski w Subaru Imprezie, którzy stracili do zwycięzców niecałe pół sekundy. Podium uzupełniła, wyprzedzając zdecydowaną większość mocniejszych samochodów, załoga Clipper Motorsport – Bartosz Teter/Damian Pawlik na pokładzie Citroena Saxo.

 

DSC 0875

 

  Oprócz prologu, dla zawodników przygotowano dwa oesy: OS Krzykosy i OS Tychnowy. Oba o długości 4 kilometrów i niezwykle szybkiej charakterystyce. Wielu zawodników potwierdzało fakt, że to najszybszy rajd, w których kiedykolwiek uczestniczyli.

Klasyfikację generalną, ostatecznie ze znaczną przewagą, systematycznie wypracowaną na każdym kolejnym odcinku, wygrała załoga Mariusz Rybiński / Piotr Jamroziak z Sukurs Rally Team. W pozostałych klasach triumfowali: Maciej Górecki/Jacek Kondratowicz, Tomasz Laskowski/Dariusz Piotrowski, Bartosz Teter/Damian Pawlik, Aleksander Ilczuk/Filip Kamieński i Agata Moenert/Remigiusz Moenert.

 

DSC 1958

 

  Ceremonia wręczenia nagród odbyła się na deptaku kwidzyńskim. Dzięki przychylności władz i doskonałej współpracy między wszystkimi podmiotami zaangażowanymi w organizację wydarzenia; już dzisiaj możemy zaprosić wszystkich na kolejną edycję, która odbędzie się za rok.

 

DSC 2201