Tory wyścigowe

Lotnisko Kamień Śląski Automaster
D kamien slaski
 • Długość
  6000 m
 • Nawierzchnia
  asfalt opcjonalnie również szyter
 • Szerokość
  10 - 60 m
 • Przeznaczenie
  samochody - motocykle - kartingi
 • Położenie
  okolice Opola
 • Dane kontaktowe

  Auto Master Sp. z o.o.,

  ul. Powstańców Śląskich 16/2, 45-087 Opole,

  www.grupaautomaster.pl

  email: biuro@grupaautomaster.pl


  Kontakt:
  Kazimierz Suszniak
  T: + 48 883 504 508
  E: kazik.suszniak@grupaautomaster.pl

 • DŁUGOŚĆ
  PAS STARTOWY – 2300m
  ŁĄCZNA DŁUGOŚC WSZYSTKICH DRÓG – 6000m

  NAWIERZCHNIA: ASFALT NA PASIE STARTOWYM ORAZ NA OK 60% POZOSTAŁYCH DRÓG. NAWIERZCHNIA W DOBRYM STANIE. MOŻLIWOŚĆ WŁĄCZANIA W TRASĘ ODCINKÓW SZUTROWYCH.

  SZEROKOŚĆ: od 10 do 60m

  POŁOŻENIE: ul. Lotnicza 5-7, 47-325 Kamień Śląski

   
  Lotnisko jest świetnie skomunikowane właściwie z całym krajem dzięki bliskości autostrady A4 – zjazd zaledwie 8 km od obiektu. Ponadto dzieli go ok 4 godzin jazdy z pięciu europejskich stolic: Warszawy, Pragi, Bratysławy, Wiednia i Berlina.

  Tor legenda, znany dzięki odbywającym się na nim kilkanaście lat temu rundom Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz cyklom wyścigów na ¼ mili. Na obiekcie często także gości ekipa TopGear Polska gdzie produkowany jest materiał do czasopisma i kręcone są materiały filmowe.

  Na terenie obiektu odbywały się do tej pory: dwie edycje największego pikniku motoryzacyjnego na południu Polski - Automaster Show, kilka edycji Super Oesu, finały konkursów ecodrivingu Volvo i Daf, pokazy Mini i BMW, liczne zloty samochodowe, testy samochodów, liczne szkolenie z doskonalenia techniki jazdy, imprezy integracyjne, pikniki pracownicze etc.

  Na terenie obiektu prowadzony jest Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Stopnia Wyższego Automaster. W skład infrastruktury wchodzą:
  - 3 sale szkoleniowe
  - mobilna sala szkoleniowa
  - hala eventowa na ok 300 osób
  - hangar na ok 500 osób
  - hotel o standardzie trzygwiazdkowym o pojemności 39 osób
  - płyty poślizgowe
  - krąg poślizgowy
  - wniesienie
  - plan manewrowy
  - tor szkoleniowy z możliwością konfiguracji do 2,5 km
  - symulatory: zderzeń, dachowania, poduszki powietrznej

  Na terenie lotniska organizujemy: szkolenie z doskonalenia techniki jazdy, imprezy integracyjne, pikniki pracownicze, dni bezpieczeństwa, zloty, imprezy motoryzacyjne, przejażdżki rajdowe, imprezy masowe.

  Idealne miejsce do organizacji każdego eventu motoryzacyjnego. Dzięki bogatemu wyposażeniu, wielkości obiektu i doświadczeniu jesteśmy w stanie przeprowadzić zarówno małą imprezę firmową czy mini rajd jak i dużą imprezę dla kilkunastu tysięcy osób.

   

   

  Najnowsze informacje - dodano dnia 25.02.2016

   

  Na terenie lotniska powstanie profesjonalny tor wyścigowy

  "Powstanie na lotnisku i będzie liczył 3,7 km. Na co dzień z toru mają korzystać kierowcy doskonalący techniki jazdy. Ale będą się tu także odbywać wyścigi i pokazy motoryzacyjne.

  Takiego obiektu Opolszczyzna jeszcze nie miała. Na terenie lotniska w Kamieniu Śląskim powstanie w pełni profesjonalny tor dla samochodów i motocykli. Ma mieć długość dokładnie 3704 m i szerokość 12 m. Pętla będzie liczyć 15 zakrętów.

  - Prace budowlane już się rozpoczęły - mówi Artur Makoś, przedstawiciel spółki zarządzającej lotniskiem. - Zdecydowaliśmy się na taką inwestycję, bo na Opolszczyźnie nie ma profesjonalnego toru."

  Trzymamy kciuki :)

   

   

  56c993aca900e osize969x565q71ha8d1a4

   

  • Komentarze Facebook
  • Komentarze siescigam.pl
  2017-11-28 12:05 | Dodany przez:
  Fidziux

  Tor wschodzący Białystok. Od niedawna otwarty :) Asfalt, 930 metrów długości, 10-12m szerokości http://www.miejskoaktywni.pl/s,tor-wschodzacy-bialystok,70.html#/home

  Odpowiedz Zgłoś naruszenie zasad
  Dodaj komentarz
  • Najlepiej oceniane zdjęcie

   42
  • partnerzy

   http://www.supertrophy.pl/ http://www.ak-centrum.pl/ http://driftfoto.pl/ http://bezpiecznymotorsport.pl/ http://devil-cars.pl/ http://www.iameseriespoland.com http://www.super-rally.eu/ http://www.ak-krolewski.pl/ http://www.samochodowypucharmalopolski.pl/ http://www.iameseriespoland.com http://motorsport.bytom.pl/ www.stoppijanymkierowcom.pl http://www.ligarajdowa.pl/ http://www.wlta.pl/ https://www.facebook.com/wrakomania/