publikacje

kalendarz OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross 2018

Siedem emocjonujących weekendów

 

supercars mprc 7runda slomczyn 2017 fot maciej niechwiadowicz img 1491

 

Dziś, na Gali Sportu Samochodowego PZM zaprezentowano projekt kalendarza przyszłorocznych OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross. Podobnie, jak w tym sezonie, także w 2018 roku efektowną i emocjonującą rywalizację będziemy mogli oglądać podczas siedmiu rund krajowego czempionatu.

 

Efektowne poślizgi, zacięta walka zderzak w zderzak i błotnik w błotnik, zaskakujące rozstrzygnięcia, różnorodność samochodów i klas – to wszystko tworzy niezwykle emocjonujące widowiska jakim są zawody w rallycrossie. Z kolei kompaktowy format imprez i możliwość obserwowania całej akcji, dziejącej się na krótkim asfaltowo-szutrowym torze, sprawiają że rallycrossowa rywalizacja to nie lada gratka dla każdego fana motoryzacji.

 

klasa seicento mprc 7runda slomczyn 2017 fot maciej niechwiadowicz img 1573

 

W sezonie 2018 pierwszą okazją do obejrzenia zmagań najlepszych polskich kierowców w tej dyscyplinie będzie runda na Autodromie Słomczyn. Inauguracyjne zawody OPONEO MPRC 2018 zaplanowano na weekend 7-8 kwietnia. Następnie zawodnicy zmierzą się w OPONEO Motoparku Toruń podczas zawodów, w których wezmą udział także kierowcy rywalizujący w cyklu FIA CEZ (12-13 maja). W pierwszy weekend wakacji (23-24 czerwca) rallycrossowe emocje ponownie zagoszczą na Autodromie Słomczyn. Nieco ponad miesiąc później – 28 i 29 lipca – odbędzie się jedyna „wyjazdowa” runda OPONEO MPRC, czyli zawody na litewskim torze Vilkyciai. Na weekend 1-2 września zaplanowano drugie zawody w Toruniu, a dwa tygodnie później (15-16 września) w Słomczynie stawka kierowców OPONEO MPRC zmierzy się z uczestnikami mistrzostw Litwy i po raz kolejny – z kierowcami zgłoszonymi do FIA CEZ. Finał sezonu odbędzie się w Toruniu w dniach 13-14 października.

 

kuchar gagacki mprc 7runda slomczyn 2017 fot maciej niechwiadowicz img 1636

 

W sezonie 2017 tytuł mistrza Polski w rallycrossie po raz dru

gi z rzędu wywalczył Tomasz Kuchar.

 

Kalendarz OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross 2018:

 

 • 7-8 kwietnia – Autodrom Słomczyn (MPRC)
 • 12-13 maja – OPONEO Motopark Toruń (MPRC + FIA CEZ)
 • 23-24 czerwca – Autodrom Słomczyn (MPRC)
 • 28-29 lipca – Vilkyciai Rallycross (MPRC + LASF)
 • 1-2 września – OPONEO Motopark Toruń (MPRC)
 • 15-16 września – Autodrom Słomczyn (MPRC + LASF + FIA CEZ)
 • 13-14 października – OPONEO Motopark Toruń (MPRC)

 

Sponsorem tytularnym Mistrzostw Polski Rallycross jest OPONEO. Organizacją cyklu zajmują się stowarzyszenie OPONEO Motorsport i Automobilklub Rzemieślnik przy współpracy Automobilklubu Kujawsko-Pomorskiego oraz LKT Wyczół, pod patronatem Polskiego Związku Motorowego.

 

klasa bmw e36 6runda mprc 17 09 2017

 • Najlepiej oceniane zdjęcie

  IMGP6476
 • partnerzy

  http://www.supertrophy.pl/ http://www.bmw-challenge.pl/wybierz-cykl/ http://www.ak-centrum.pl/ https://www.facebook.com/amkpt http://driftfoto.pl/ http://bezpiecznymotorsport.pl/ http://www.bmw-challenge.pl/wybierz-cykl/ http://devil-cars.pl/ http://www.super-rally.eu/ http://www.ak-krolewski.pl/ http://www.samochodowypucharmalopolski.pl/ https://www.facebook.com/LubawskiKlubRajdowy http://mazowieckiwrakrace.pl/ http://motorsport.bytom.pl/ https://www.facebook.com/racingyakuzateam http://www.polskikarting.com.pl/ http://pole-position.pl/public_html/index.html http://rajdowy.jugow.info/1/17/Newsy http://www.rallydrive.pl/ http://sidewaynature.com/ www.stoppijanymkierowcom.pl http://t2r.pl/ http://topbrakes.pl/ http://www.ligarajdowa.pl/ http://www.wlta.pl/ http://www.wrak-race.pl/ https://www.facebook.com/wrakomania/