publikacje

Arkadiusz Lindner w drodze na Boss Baja Ukraine

Polski kierowca rajdowy z Łodzi już w ten weekend weźmie udział w pierwszej rundzie Mistrzostw Europy Baja!

 

   Arek Lindner, który dwa miesiące temu zaliczył udany debiut w prestiżowym rajdzie Merzouga Rally, jest w drodze na Ukrainę. Celem jego podróży jest udział w pierwszej rundzie Mistrzostw Europy Baja, która odbędzie się w terminie 22-24 czerwca na lewym brzegu Dniepru, w pobliżu miasta Chersoń. Mieszczą się tam rozległe, piaszczyste tereny o powierzchni 46 tys. ha zwane Oleszkowskimi Piaskami, pełniące niegdyś rolę poligonu wojskowego.

 

   Zawody będą składać się z pięciu odcinków specjalnych, których łączna długość wyniesie ponad 500 km. 60% trasy stanowi pustynia, kolejne 28% to piaszczyste lasy, a zaledwie 12% to stepy o twardszym podłożu. Uczestnicy Boss Baja Ukraine mogą spodziewać się również przewyższeń terenu.  Różnica poziomów pomiędzy najniższym, a najwyższym punktem trasy wynosi 55 metrów.

 

– Niesamowicie cieszę się, że po dwóch miesiącach przerwy znów będę mógł poczuć rajdową atmosferę i towarzyszącą ściganiu się adrenalinę. Zawody te będą dla nas kolejnym ważnym doświadczeniem oraz treningiem. Przede wszystkim chcemy sprawdzić nowo zbudowany sprzęt i rozwiązania, nad którymi pracowaliśmy po powrocie z Merzouga Rally. Dokładnie za miesiąc startuje Baja Aragon, w którym chcemy wypaść jak najlepiej – mówi Arkadiusz Lindner.

 

Arek Lindner can am renegade wydmy

 

  • Najlepiej oceniane zdjęcie

    011
  • partnerzy

    http://www.supertrophy.pl/ http://www.ak-centrum.pl/ http://driftfoto.pl/ http://bezpiecznymotorsport.pl/ http://devil-cars.pl/ http://www.iameseriespoland.com http://www.super-rally.eu/ http://www.ak-krolewski.pl/ http://www.samochodowypucharmalopolski.pl/ http://www.iameseriespoland.com http://motorsport.bytom.pl/ www.stoppijanymkierowcom.pl http://www.ligarajdowa.pl/ http://www.wlta.pl/ https://www.facebook.com/wrakomania/