Technika jazdy

Ten dział przeznaczony jest dla początkujących kierowców, którzy dopiero poznają tajniki sportu samochodowego. Cieszymy się, że takich osób jest coraz więcej. Postaramy się w skrócie opisać główne zasady bezpiecznej i szybkiej jazdy. Pamiętajcie jednak, że to tylko teoria. Wiedza jest ważna ale najważniejszy jest trening w bezpiecznych warunkach nie zagrażający sobie lub innym.

 

Kiedyś usłyszałem bardzo mądre zdanie opisujące dobrego kierowcę, niestety nie pamiętam, kto to powiedział więc nie podpiszę z imienia i nazwiska "Dobry kierowca jeździ bezmyślnie dobrze". To jest kwintesencja sportowej jazdy. Jeździmy odruchami, których się nauczyliśmy świadomie bądź nie. Jadąc powoli panujemy nad wszystkim i jedziemy z głową, kontrolujemy to co się dzieje. W sytuacji nagłej jest już inaczej, nie ma czasu na myślenie, reagujemy wyuczonymi odruchami. Jeśli są one dobre to możemy być spokojni, jeśli złe to mamy problem. Trenujmy więc właściwe odruchy, jadąc wolno, codziennie, jadąc do pracy i na działkę, do sklepu i na wakacje. Nie potrzeba tu szybkości, toru ani sportowego samochodu.

  • Najlepiej oceniane zdjęcie

    011
  • partnerzy

    http://www.supertrophy.pl/ http://www.ak-centrum.pl/ http://driftfoto.pl/ http://bezpiecznymotorsport.pl/ http://devil-cars.pl/ http://www.iameseriespoland.com http://www.super-rally.eu/ http://www.ak-krolewski.pl/ http://www.samochodowypucharmalopolski.pl/ http://www.iameseriespoland.com http://motorsport.bytom.pl/ www.stoppijanymkierowcom.pl http://www.ligarajdowa.pl/ http://www.wlta.pl/ https://www.facebook.com/wrakomania/